فر قنادی

فر قنادی و شیرینی پزی  32 دیس  جهت پخت انواع  محصولات قنادی و تولیدی های کیک و کوچه و بیسکوییت مناسب بوده  و با گردش هوایی مناسب  که دارد؛ پختی یکنواخت و یکسان را در تمامیه طبقات این فر، ایجاد میکند. 

جنس منبع این فر از استنلس استیل 304 بوده  که ضمن مقاوت بالا در برابر حرارت و دفرمه شدن، از قابلیت انتقال حرارت و رساناییه بالایی برخوردار است.

 لذا با دارا بودن سیستمی هوشمند و شیشه ایی دوجداره ، مصرف سوخت  دستگاه بسیار کم و حداقل اتلاف و پرت حرارت را دارد همچنین این دستگاه قابلیت مونتاژ در حداقل فضا را دارا بوده و در جابجایی های مکرر کمترین آسیب را خواهد دید.


 
فر قنادی 32 دیس


مشخصات فنی

مدل

FI32(NF)

طول

 215 cm

عرض

 cm140

ارتفاع

260 cm 

نوع برق (مصرف )

(تکفازv220)-2

(سه فار(v380-3

نوع سوخت

گاز

گازوِئیل

تعداد طبقات

16

تعداد سینی

16

32

ظرفیت سینی

 

 

ظرفیت تولید در یک شیفت

800-1000 kg.8h

وزن تقریبی

2000kg

    
پخت فر قنادی 32 دیس 
فر قنادی 32 دیس قنادی
 

فر قنادی 28 دیس (LF)

فر گردان قنادی 28 دیس جهت پخت انواع محصولات قنادی و تولیدی های کیک و کلوچه و بیسکوییت مناسب بوده و با گردش هوایی مناسب که دارد؛ پختی یکنواخت و یکسان را در تمامیه طبقات این فر،ایجاد میکند.

این فر ،با دارا بودن ارتفاع بیشتر نسبت به سری NB)) پخت سریع تر و با کیفبت بسیار عالی را تحویل فر دار داده لذا این فر قنادی دارای توان حرارتی بیشتر بوده و برای کارگاه های بزرگ تولیدی با میزان تولید بالا پیشنهاد داده میشود.

جنس منبع این فر از استنلس استیل 309 بوده  که ضمن مقاوت بالا در برابر حرارت و دفرمه شدن،از قابلیت انتقال حرارت و رساناییه بالایی برخوردار است.

لذا با دارا بودن سیستمی هوشمند و شیشه ایی دوجداره ، مصرف سوخت دستگاه بسیار کم و حداقل اتلاف و پرت حرارت را دارد همچنین این دستگاه قابلیت مونتاژ در حداقل فضا را دارا بوده و در جابجایی های مکرر کمترین آسیب را خواهد دید.
 

 فر قنادی28 دیس(LF)

مدل

FI28(LF)

طول

215

عرض

140

ارتفاع

285

نوع برق (مصرف )

(تکفاز220)-2

(سه فار(380-3

نوع سوخت

گاز

5-9))

گازوِئیل

4-10))

تعداد طبقات

16

تعداد سینی

14

28

ظرفیت سینی

 

 

ظرفیت تولید در یک شیفت

800-1000

وزن تقریبی

2100


   
فر قنادی و شیرینی پزی 28 دیس
   
پخت فر قنادی و شیرینی پزی 28 دیس

 
 
 

فر 16 دیس قنادی (مینی فر)

فر گردان 16 دیس مخصوص انواع تولیدی ها ی کوچک و شیرینی سرا های پخت تازه و کافه نان ها که با دارا بودن گردش هوایی مناسب پختی یکنواخت و یکسان را در تمامیه طبقات این فر، ایجاد کرده و با کاهش زمان پخت باعث اتقای کیفیت محصول داخل فر میشود.
جنس منبع این فر از استنلس استیل 304 بوده  که ضمن مقاوت بالا در برابر حرارت و دفرمه شدن، از قابلیت انتقال حرارت و رساناییه بالایی برخوردار است.
لذا با دارا بودن سیستمی هوشمند و شیشه ایی دوجداره، مصرف سوخت دستگاه بسیار کم و حداقل اتلاف و پرت حرارت را دارد همچنین این دستگاه قابلیت منتاژ در حداقل فضا را دارا بوده و در جابجایی های مکرر کمترین آسیب را خواهد دید. 


مدل

FI16

 

طول

180

 

عرض

125

 

ارتفاع

25

 

نوع برق (مصرف )

(تکفاز220)-2

(سه فار(380-3

 

نوع سوخت

گاز

5-7))

گازوِئیل

4-8))

 

تعداد طبقات

16

 

تعداد سینی

16

ظرفیت سینی

 

 

ظرفیت تولید در یک شیفت

400-450

 

وزن تقریبی

1350

 

طرز کار فر قنادی

فر قنادی گروه صنعتی فریمان با تکیه بر علم و فناوری و و تجربه ی چندین ساله توانسته ادعا کند اقتصادی ترین فر قنادی گردان برای مصارف شیرینی پزی و نان فانتزی را تولید کرده است.
لذا قصد داریم در اینجا به طور مختصر و مفید نگاهی کوتاه و اجمالی به طر کار فر قنادی گردان و فر فانتزی بخار دار بیاندازیم.
 

از گذشته تا کنون:

از انجا که فر های سنتی پخت با شعله به طور مستقیم بود، اولا تنوع محصولات بالایی را در بر نمی توانست بگیرد و ثانیا به خاطره خارج نشدن مواد حاصل از سوخت که شامل انواع اکسید های کربن و گوگرد می باشد، با کیفیت نازل پخت محصول مواجه میشدیم.
این بود که بشر به فکر ایجاد حرارت به طور غیر مستقیم افتاد که اولا پختی کاملا بهداشتی را داشته باشد و ثانیا تنوعی از  محصولات پخت را بتواند در مارکت خود ارائه دهد.
 
در نتیجه اصلی ترین علت استفاده از فر هایی با حرارت غیر مستقیم اولا تولید محصولاتی بهداشتی و ثانیا برای تولید محصولاتی با تنوع بالا... می باشد.
 
فر قنادی گردان گروه صنعتی فریمان با ایجاد حرارتی در یک منبع حرارتی از جنس استنلس استیل 316-304 به نام کوره، که در بالای این کوره مخازنی برای جلوگیری از خروج گرما به شکل سریع و کاهش دمای گاز های اگزوز خروجی طراحی شده و این مخازن به همراه کوره در زیر یک سرکوله فن قرار گرفته و با چرخش فن در جهت عقربه های ساعت هوای گرم ایجاد شده در کوره و مخازن دودکش را مکش کرده و به داخل کانال های هوایی دستگاه فر قنادی هدایت میکند که در این مسیر هوای گرم با سنسور های حرارتی در تماس قرار خواهد گرفت و انالیز دستگاه به کار خواهد افتاد .

در نهایت این هوای گرم انالیز شده در کانال هوا گرم، توسط دریچه های قابل تنظیم تعبیه شده در فر قنادی گردان خارج شده و در محفظه ی فر به محصول تابیده و مجددا توسط فن مکش شده و این سیکل به طور پیوسته در حال انجام بوده که نهایت امر باعث پختی یکنواخت در تمامیه سطوح فر قنادی میشود. 
 

قطعات فر قنادی:

یکی ازاهداف اصلی گروه صنعتی فریمان همواره این بوده که سطح آگاهی و سواد مشتریان و مصرف کنندگان فر های قنادی و فانتزی گردان نسبت به طرز کار و قطعات این فر های قنادی و فانتزی، به چه صورت و چه چیز هایی می باشد.که توانایی افراد سود جو در فریب دادن مشتریان عزیز و مصرف کنندگاه فر های قنادی و فانتزی گردان، کاهش یابد. در اینجا به طور خلاصه به معرفی یک سری از قطعات فر های قنادی پرداخته تا توانایی شناخت فر گردان خوب از بد و خوبتر از خوب را به مشتریان عزیز اضافه کنیم.
 

کوره یا منبع حرارت:

اصلی ترین قطعه ی فر قنادی گردان حرارت غیر مستقیم، کوره یا منبع حرارت دستگاه فر میباشدکه الزلاما بایستی از استنلس استیل با گرید 310-316 که اصطلاحا استیل نسوزدر بازار شناخته میشود ؛باشد تا در برابر حرارت و رطوبت توانایی استقامت را داشته باشد.
 

سیستم سیرکول فن:

برای گرمای ایجاد شده در کوره بایستی سیستم سیرکول فنی استفاده شود که با صرف کمترین کیلو وات برق حجم باد مناسب را توانایی تولیدش را داشته باشد.که ضمن کاهش لرزش و ارتعاش دستگاه کیفیت پخت بالا در زمان بهینه را داشته باشد در نتیجه قطر توربین، جنس توربین و شکل فیزیکال طوقه ی پروانه و کانال در این امر بسیار مهم می باشد.
 

سیستم مکش فر قنادی:

این سیستم باید توانایی مکش هوای بالایی داشته باشد تا باعث خرابی در فر قنادی شما نشود و ضمن ایجاد پختی یکنواخت میزان مصرف برق شما را کاهش دهد.
 

سیستم خروجی هوای گرم:

این سیستم به قدری در نحوه ی پخت و یکنواختی پخت میتواند تاثیر گذار باشد که در صورتی که با ابعاد و شیوه ی اشتباه طراحی و تولید گردد و در فر قنادی یا فانتزی شما نصب گردد، شما به هیچ عنوان توانایی دریافت پختی عالی را از آن فر نمیتوانید داشته باشید.

فراموش نکنید که شما با سیالی از جنس هوای گرم سر و کار داشته که بایستی به درستی این هوای گرم هدایت شود و در مسیری درست از کانال های خروجی هوای گرم خارج شده و به محصول شما تابیده شود.
 

سیستم گرداننده فر گردان:

این سیستم متشکل از گیربکس،موتور،پولی،چرخ دنده،بلبرینگ،تسمه،کاسه نمد و.... بوده که چگونگی اتصال این اجزا تاثیر به سزایی در استهلاک و زمان سرویس های دوره ایی دستگاه داشته که نتیجتا در سیو سود شما بسیار مهم و ارزنده میتواند باشد.
لازم به ذکر بوده که حتی سرعت گردش گرداننده ی فر قنادی یا فانتزی شما،در پخت شما تاثیر گذار میباشد.
 

سیستم درب دستگاه:

درب دستگاه یکی از قسمت هایی میباشد که مدام بایستی در معرض باز و بسته شدن قرار گیرد در نتیجه بایستی اولا سهولت در باز و بسته شدن درب یکی از ملاک های انتخاب فر قنادی یا فر فانتزی شما قرار گیرد،ثانیا میزان جذب و جفت بودن درب با چهار چوب درب،در میزان پرت حرارت و انرژی داخل فر بایشتی مورد برسی شما عزیزان قرار گیرد.

 

سنسور های فر قنادی:

هر دستگاه یک سری سنسور های حرارتی برای انالیز دمای ایجاد شده در کوره و کابین داشته و یک سری سنسور های فرمانی برای روی مدار اوردن و خارج کردن از مدار سیستم های برقی دارا میباشد که شما با باز کردن درب دستگاه عملا فرمان قطع سیستم سیرکول فن ،سیستم گرداننده و روشن کردن هود را صادر خواهید کرد و به طور عکس با بستن مجدد درب فر قنادی یا فانتزی ،شما فرمان وصل مجدد سیستم سیرکول فن، سیستم مکش، سیستم گرداننده و قطع سیستم هود دستگاه را صادر میکنید .که این سیستم کنترلی بسیار دقت کار کارگر و اپراتورشما را بالا برده و درصد خطای انسانی را به حداقل میرساند.
 

سیستم اسکلت بندی فر:

شاید چیزی که شما در طول زمانی که هرگز به چشم ندیده باشید از یک فرقنادی یا فرفانتزی، اسکلت بندی یا شاسیه آن فر می باشد.
 
این سیستم به قدری در ماندگاری و میزان استهلاک فرقنادی یا فر فانتزی شما تاثیر گذار بوده که اگر به عواقب نداشتن اسکلت محکم واقف شوید، شاید از مهمترین ملاک های شما برای انتخاب فر برای گارگاه قنادی یا فانتزیتان میشود که گروه صنعتی فریمان قصد داشتهعواقب نداشتن اسکلت بندی محکم را برای شما لیست کند تا انتخابی درست داشته باشید.
  • تغیرشکل ظاهر دستگاه در طول مدت 5 سال به بالا حتی در صورت عدم جابجایی دستگاه
  • تغیرعمده شکل ظاهری دستگاه در صورت اولین جابجایی
  • جذب و جفت نشدن درب های فر در صورت زمان بالای 4-5 سال و یا اولین جابجایی
  • تغیر سیستم تنظیم دریچه های هوا در انبساط و انقباض به علت ضعف در اسکلت بندی
  • افزایش مصرف سوخت و انرژی در اثر پرت حرارت بالا
  • کاهش عمده کیفیت پخت در اثر ارتباط محصول داخل فر با هوای بیرون در اثر جفت نشدن درب دستگاه
  • افزایش لرزش و ارتعاش و نتیجتا افزایش میزان خرابی سیستم های فر قنادی یا فر فانتزی شما
  • کاهش میزان بازدهی دستگاه شما در اثر خرابی های مکرر
....
همانطور که بنای خانه در مکانی بدون پی و فنداسیون ریزی کاری غیر عاقلانه میباشد، خرید فرگردان قنادی و یا خرید فرفانتزی گردان بدون اطمینان از دارا بودن سیستم اسکلت بندی با پروفیل محکم و سایز مناسب؛کاری بسیار غیر منطقی میباشد.
 

سیستم کنترلر و برق:

این سیستم همانند مغز انسان بوده که تمامیه کنترل ها و دستورات از این قسمت صادر شده که در گروه صنعتی فریمان، ضمن رعایت سادگی در طراحی،بیشترین میزان کارایی و ارتقای سطح ایمنی و محافظت از سیستم های گران قیمت فر رابر عهده دارد.