فر نان فانتزی 28 دیس بخاردار مخصوص انواع تولیدی های نان فانتزی و  کافه نان ها  که با دارا بودن سیستم رطوبت ساز بسیار قویی  و با گردش هوایی مناسب  که دارد؛پختی یکنواخت و یکسان را در تمامیه طبقات این فر ،ایجاد کرده و نانی نرم و با رنگی طلایی  که از کیفیت  بالایی برخوردار میباشد را تحویل شما خواهد داد.


این فر ،با دارا بودن ارتفاع بیشتر نسبت به سری NB))  پخت سریع تر  و با کیفبت بسیار عالی را  تحویل فر دار داده  لذا این فرفانتزی بخاردار دارای توان حرارتی بیشتر بوده و با کمترین افت حرارت مواجه خواهد شد که در کیفیت نان خروجی سهم بسزایی دارد. میزان بخار دهی و میزان مکس برای بخاردهی کاملا قابل کنترل بوده و سیستم بخاردهی در حین پخت، از دیگر مزایای این فر ؛ جهت افزایش کیفیت نان برای شما میباشد. 


جنس منبع این فر از استنلس استیل316 بوده  که ضمن مقاوت  بالا در برابر حرارت و دفرمه شدن،از قابلیت انتقال حرارت و رساناییه بالایی برخوردار است. لذا با دارا بودن سیستمی هوشمند و شیشه ایی دوجداره ، مصرف سوخت  دستگاه بسیار کم و حداقل اتلاف و پرت حرارت  را دارد همچنین این دستگاه قابلیت منتاژ در حداقل فضا را دارا بوده و در جابجایی های مکرر کمترین آسیب را خواهد دید.

 
   
فر فانتزی 28 دیس 
 
مدل
FI28(LF)
طول
225
عرض
150
ارتفاع
285
نوع برق (مصرف )
(تکفاز220)-2
(سه فار(380-3
نوع سوخت
گاز
5-9))
گازوِئیل
4-10))
تعداد طبقات
14
تعداد سینی
14
28
ظرفیت سینی
 
 
ظرفیت تولید در یک شیفت
800-1000
وزن تقریبی
2100
 
 

فر 12 دیس فانتزی بخاردار 

فر گردان 28 دیس بخاردار مخصوص انواع تولیدی های نان فانتزی و کافه نان ها  که با دارا بودن سیستم رطوبت ساز بسیار قویی و با گردش هوایی مناسب  که دارد؛ پختی یکنواخت و یکسان را در تمامیه طبقات این فر، ایجاد کرده و نانی نرم و با رنگی طلایی  که از کیفیت بالایی برخوردار میباشد را تحویل شما خواهد داد.

میزان بخار دهی و میزان مکس برای بخاردهی کاملا قابل کنترل بوده و سیستم بخاردهی در حین پخت، از دیگر مزایای این فر جهت افزایش کیفیت نان برای شما میباشد. جنس منبع این فر از استنلس استیل 316 بوده  که ضمن مقاوت بالا در برابر حرارت و دفرمه شدن، از قابلیت انتقال حرارت و رساناییه بالایی برخوردار است.

لذا با دارا بودن سیستمی هوشمند و شیشه ایی دوجداره، مصرف سوخت  دستگاه بسیار کم و حداقل اتلاف و پرت حرارت را دارد همچنین این دستگاه قابلیت مونتاژ در حداقل فضا را دارا بوده و در جابجایی های مکرر کمترین آسیب را خواهد دید.

   

 

مدل

FI12(LF)

 

طول

180

 

عرض

125

 

ارتفاع

255

 

نوع برق (مصرف )

(تکفاز220)-2

(سه فار(380-3

 

نوع سوخت

گاز

5-7))

گازوِئیل

4-8))

 

تعداد طبقات

12

 

تعداد سینی

12

ظرفیت سینی

 

 

ظرفیت تولید در یک شیفت

300-350

 

وزن تقریبی

1450

 

 
طرز کار فر فانتزی بخاردار:

فر فانتزی بخاردار گروه صنعتی فریمان با تکیه بر علم و فناوری و و تجربه ی چندین ساله توانسته ادعا کند اقتصادی ترین فر گردان بخاردار برای تولید نان های فانتزی و و نان های حجیم و نیم حجیم تولید کند.
لذا قصد داریم در اینجا به طور مختصر و مفید نگاهی کوتاه و اجمالی به طر کار فر گردان بخار دار فانتزی بیاندازیم.
از گذشته تا کنون:
از انجا که فر های سنتی پخت با شعله به طور مستقیم بود، اولا تنوع محصولات بالایی را در بر نمی توانست بگیرد و ثانیا به خاطره خارج نشدن مواد حاصل از سوخت که شامل انواع اکسید های کربن و گوگرد می باشد، با کیفیت نازل پخت محصول؛ مواجه میشدیم.
این بود که بشر به فکر ایجاد حرارت به طور غیر مستقیم افتاد که اولا پختی کاملا بهداشتی را داشته باشد و ثانیا تنوعی از  محصولات پخت را بتواند در مارکت خود ارائه دهد.
 
در نتیجه اصلی ترین علت استفاده از فر هایی با حرارت غیر مستقیم اولا تولید محصولاتی بهداشتی و ثانیا برای تولید محصولاتی با تنوع بالا... میباشد.
 
فرقنادی گردان گروه صنعتی فریمان با ایجاد حرارتی در یک منبع حرارتی از جنس استنلس استیل 316-304 به نام کوره، که در بالای این کوره مخازنی برای جلوگیری از خروج گرما به شکل سریع و کاهش دمای گاز های اگزوز خروجی طراحی شده و این مخازن به همزاه کوره در زیر یک سرکوله فن قرار گرفته و با چرخش فن در جهت عقربه های ساعت هوای گرم ایجاد شده در کوره و مخازن دودکش را مکش کرده و به داخل کانال های هوایی دستگاه فر قنادی هدایت میکند که در این مسیر هوای گرم با سنسور های حرارتی در تماس قرار خواهد گرفت و انالیز دستگاه به کار خواهد افتاد .
 
در نهایت این هوای گرم انالیز شده در کانال هوا گرم، توسط دریچه های قابل تنظیم تعبیه شده در فر قنادی گردان خارج شده و در محفظه ی فر به محصول تابیده و مجددا توسط فن مکش شده و این سیکل به طور پیوسته در حال انجام بوده که نهایت امر باعث پختی یکنواخت در تمامیه سطوح فر قنادی می شود.
 
و اما مساله ی مهم که در پخت نان های باگت، مک دونالد، همبرگر و سایر نان های ساندویچی و به طور کلی نان های فانتزی موجود است.  بایستی کیفیت بخار دهی مناسب و حجم بخاردهی بالایی در فر در حین پخت ایجاد کنیم که گروه صنعتی فریمان با ایجاد سیستمی کاملا اتوماتیک و هوشمند سیستم تزریق رطوبت و بخار در فر را در اختیار تولید کنندگان نان های فانتزی قرار داده تا از مشقت های فر های گردان معمولی و ساده رها یی یابند و با حداقل سرمایه زمانی و اقتصادی به بالاترین میزان درامد زایی رسند.
 

قطعات فر فانتزی بخاردار:

یکی ازاهداف اصلی گروه صنعتی فریمان همواره این بوده که سطح آگاهی و سواد مشتریان و مصرف کنندگان فر های قنادی و فانتزی گردان نسبت به طرز کار و قطعات این فر های قنادی و فانتزی، به چه صورت و چه چیز هایی می باشد. که توانایی افراد سود جو در فریب دادن مشتریان عزیز و مصرف کنندگان فر های قنادی و فانتزی گردان، کاهش یابد. در اینجا به طور خلاصه به معرفی یک سری از قطعات فر های قنادی پرداخته تا توانایی شناخت فر گردان خوب از بد و خوب تر از خوب را به مشتریان عزیز اضافه کنیم.

کوره یا منبع حرارت:

اصلی ترین قطعه ی فر قنادی گردان حرارت غیر مستقیم، کوره یا منبع حرارت دستگاه فر میباشد که الزلاما بایستی از استنلس استیل با گرید 310-316 که اصطلاحا استیل نسوزدر بازار شناخته میشود ؛باشد تا در برابر حرارت و رطوبت توانایی استقامت را داشته باشد.

سیستم سیرکول فن:

برای گرمای ایجاد شده در کوره بایستی سیستم سیرکول فنی استفاده شود که با صرف کمترین کیلو وات برق، حجم باد مناسب را توانایی تولیدش را داشته باشد.که ضمن کاهش لرزش و ارتعاش دستگاه کیفیت پخت بالا در زمان بهینه را داشته باشد در نتیجه قطر توربین، جنس توربین و شکل فیزیکال طوقه ی پروانه و کانال در این امر بسیار مهم میباشد.

سیستم مکش فرفانتزی بخاردار:

این سیستم باید توانایی مکش هوای بالایی داشته باشد تا باعث خرابی در فر قنادی شما نشود و ضمن ایجاد پختی یکنواخت میزان مصرف برق شما را کاهش دهد.

سیستم خروجی هوای گرم:

این سیستم به قدری در نحوه ی پخت و یکنواختی پخت میتواند تاثیر گذار باشد که در صورتی که با ابعاد و شیوه ی اشتباه طراحی و تولید گردد و در فر قنادی یا فانتزی شما نصب گردد، شما به هیچ عنوان توانایی دریافت پختی عالی را از آن فر نمی توانید داشته باشید. فراموش نکنید که شما با سیالی از جنس هوای گرم سر و کار داشته که بایستی به درستی این هوای گرم هدایت شود و در مسیری درست از کانال های خروجی  هوای گرم خارج شده و به محصول شما تابیده شود.

سیستم گرداننده فر گردان:

این سیستم متشکل از گیربکس، موتور، پولی، چرخ دنده، بلبرینگ، تسمه، کاسه نمد و... بوده که چگونگی اتصال این اجزا تاثیر به سزایی در استهلاک و زمان سرویس های دوره ایی دستگاه داشته که نتیجتا سود شما بسیار مهم و ارزنده میتواند باشد.
لازم به ذکر بوده که حتی سرعت گردش گرداننده ی فر قنادی یا فانتزی شما، در پخت شما تاثیر گذار میباشد.

سیستم درب دستگاه:

درب دستگاه یکی از قسمت هایی می باشد که مدام بایستی در معرض باز و بسته شدن قرار گیرد در نتیجه بایستی اولا سهولت در باز و بسته شدن درب یکی از ملاک های انتخاب فر قنادی یا فر فانتزی شما قرار گیرد، ثانیا میزان جذب و جفت بودن درب با چهار چوب درب،در میزان پرت حرارت و انرژی داخل فر بایشتی مورد برسی شما عزیزان قرار گیرد.

سنسور های فر فانتزی بخاردار:

هر دستگاه یک سری سنسور های حرارتی برای انالیز دمای ایجاد شده در کوره و کابین داشته و یک سری سنسور های فرمانی برای روی مدار اوردن و خارج کردن از مدار سیستم های برقی دارا میباشد که شما با باز کردن درب دستگاه عملا فرمان قطع سیستم سیرکول فن ،سیستم گرداننده و روشن کردن هود را صادر خواهید کرد و به طور عکس با بستن مجدد درب فر قنادی یا فانتزی ،شما فرمان وصل مجدد سیستم سیرکول فن،سیستم مکش،سیستم گرداننده و قطع سیستم هود دستگاه را صادر میکنید .که این سیستم کنترلی بسیار دقت کار کارگر و اپراتورشما را بالا برده و درصد خطای انسانی را به حداقل میرساند.
 
علاوه بر این در فرفانتزی بخاردار سنسورهایی بوده که وظیفه ی ایجاد زمان بندی در بخار دهی و میزان بخار و میزان مکس برای این کار را بر عهده داشته.

سیستم اسکلت بندی فر:

شاید چیزی که شما در طول زمانی که هرگز به چشم ندیده باشید از یک فرقنادی یا فرفانتزی، اسکلت بندی یا شاسیه آن فر میباشد.
این سیستم به قدری در ماندگاری و میزان استهلاک فرقنادی یا فر فانتزی شما تاثیر گذار بوده که اگر به عواقب نداشتن اسکلت محکم واقف شوید،شاید از مهمترین ملاک های شما برای انتخاب فر برای گارگاه قنادی یا فانتزیتان میشود که گروه صنعتی فریمان قصد داشته عواقب نداشتن اسکلت بندی محکم را برای شما لیست کند تا انتخابی درست داشته باشید.
  1. تغیرشکل ظاهر دستگاه در طول مدت 5 سال به بالا حتی در صورت عدم جابجایی دستگاه
  2. تغیرعمده شکل ظاهری دستگاه در صورت اولین جابجایی
  3. جذب و جفت نشدن درب های فر در صورت زمان بالای 4-5 سال و یا اولین جابجایی
  4. -تغیر سیستم تنظیم دریچه های هوا در انبساط و انقباض به علت ضعم در اسکلت بندی
  5. افزایش مصرف سوخت و انرژی در اثر پرت حرارت بالا
  6. کاهش عمده کیفیت پخت در اثر ارتباط محصول داخل فر با هوای بیرون در اثر جفت نشدن درب دستگاه
  7. افزایش لرزش و ارتعاش و نتیجتا افزایش میزان خرابی سیستم های فر قنادی یا فر فانتزی شما
  8. کاهش میزان بازدهی دستگاه شما در اثر خرابی های مکرر
....
همانطور که بنای خانه در مکانی بدون پی و فنداسیون ریزی کاری غیر عاقلانه میباشد، خرید فرگردان قنادی و یا خرید فرفانتزی گردان بدون اطمینان از دارا بودن سیستم اسکلت بندی با پروفیل محکم و سایز مناسب؛کاری بسیار غیر منطقی میباشد.

سیستم کنترلر و برق:

این سیستم همانند مغز انسان بوده که تمامیه کنترل ها و دستورات از این قسمت صادر شده که در گروه صنعتی فریمان، ضمن رعایت سادگی در طراحی، بیشترین میزان کارایی و ارتقای سطح ایمنی و محافظت از سیستم های گران قیمت فر رابر عهده دارد.
 

سیستم بخاردهی و رطوبت ساز:

در فرگردان بخاردار از اصلی ترین ملاک های انتخاب، سیستم بخار دهی و رطوبت سازی فر بوده که بایستی اطمینان از میزان رطوبت دهی فر داشته باشید زیرا اگر میزان بخار دهی فر کم باشد یا دمای بخاری که میدهد بیشتر از یک حد مجاز باشد و رطوبت نداشته باشد، باعث خشک شدن نان شما میشود.گروه صنعتی فریمان با ایجاد سیستم سگانه تولید بخار این امکان را برای شما ایجاد کرده که در هر زمان دلخواه بخاری را در فر تزریق کنید که تفاوت چندانی باد بخار فر های طبقاتی نداشته باشد و کیفیتی مشابه کیفیت نان خروجی از فر طبقاتی از فر گردان بخاردار داشته باشید.

سیلندر تامین بخار گرمخانه:

این سیلندر برای شما تامین بخار داخل گرمخانه را بر عهده میگیرد که از جنس استنلس استیل بوده که ضمن ماندگاری بخاری کاملا بهداشتی را به گرمخانه ی شما تزریق کند.

سیستم هود:

این سیستم جهت خروج دود های ناشی از پخت به محض باز شدن درب دستگاه به کار افتاده که ضمن کارایی بسیار بالا در خنک نگه داشتن محیط کارگاه بسیار کارامد میباشد.

سیستم دریچه کاهش دما اضطراری:

این سیستم برای انواع نان های فانتزی مورد استفاده قرار میگیرد که نیازمند یک شوک سریع از کاهش دما میباشند.

سیستم بخار ساز هوشمند:

این سیستم به طور هوشمند در حین پخت، با انجام یک سری فعالیت باعث ارتقای کیفیت محصول میشود.